Paprocki Sp. z o.o.
×

Godziny otwarcia w kwietniu [ 2024 ]
   Poniedziałek-Piątek ― 7:00 - 17:00   
   Sobota ― 7:00 - 14:00    styczeń, luty, marzec
pon.-pt. - 7:00-15:00, sobota - nieczynne

kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik
pon.pt. - 7:00-17:00, sobota - 7:00-14:00

listopad
pon.-pt. 7:00-16:00, sobota - nieczynne

grudzień
pon.-pt. 7:00-15:00, sobota - nieczynne

Lubicz Dolny (koło Torunia), ul. Grębocka 11
[ Jak do nas dojechać? | Kontakt ]

Systemy kominowe

Systemy kominowe

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem znanych i sprawdzonych systemów kominowych marki Schiedel oraz IBF.
Oferowane u nas systemy kominowe są wykonane przez doświadczonych producentów, zgodnie z obowiązującymi normami, dzięki czemu są trwałe i bezpieczne w użytkowaniu.
Zarówno firma Schiedel jak i IBF oferują 30 letnią gwarancję na swoje systemy kominowe.

Poniżej lista dostępnych u nas systemów kominowych:
SCHIEDEL PRO Advance - przeznaczony do odprowadzania spalin z kotłów opalanych różnymi rodzajami paliw (gaz ziemny, olej opałowy, węgiel, drewno i inne paliwa stałe). Ponadto spełnia on wymagania tradycyjnych i nowoczesnych technik grzewczych. PRO Advance gwarantuje minimalizację kosztów związanych z wymianą kotła w przyszłości.
SCHIEDEL kominowy Rondo - nowoczesny i niedrogi system o szerokim zastosowaniu dla paliw stałych. Komin Schiedel Rondo znajduje zastosowanie tam gdzie temperatura spalin wynosi 200°C - 500°C, czyli tam, gdzie nie występuje wytrącanie się wilgoci. Nie stosować do kotłów miałowych i urządzeń grzewczych wytwarzających spaliny mokre.
SCHIEDEL Rondo Plus - zastosowanie dla paliw stałych, ciekłych, gazowych, niskich oraz wysokich temperatur gazów wylotowych. Dopuszczone przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie jako kominy niewrażliwe na wilgoć.
SCHIEDEL Stabil - zbudowany na bazie komina Rondo, wzbogacony o izolacje z wełny mineralnej. Komin Stabil posiada większość zalet komina Rondo Plus, przy zachowaniu bardzo niskiej ceny.
SCHIEDEL AVANT - służy do odprowadzania spalin z kondensacyjnych i niskotemperaturowych urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem. Jest przystosowany do współpracy z kotłami gazowymi z zamkniętą i otwartą komorą spalania.
SCHIEDEL Quadro - służy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem z zamkniętą komorą spalania. Powietrze do spalania napływa do paleniska z zewnątrz poprzez kanał powietrzny zintegrowany z instalacją kominową. Schiedel Quadro umożliwia pracę przyłączonych palenisk, niezależnie od powietrza pomieszczenia i w ten sposób eliminuje problem ze spalaniem w przypadku szczelnych okien.
SCHIEDEL Multi - najnowocześniejszy system powietrzno-spalinowy do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem w budownictwie wielorodzinnym. Podstawowym elementem konstrukcji komina jest zaawansowana technologicznie, nowoczesna, profilowana rura ceramiczna. Schiedel Multi służy do odprowadzania spalin z kotłów z zamkniętą komorą spalania i kotłów kondensacyjnych.
Pustaki wentylacyjne Schiedel - wykonane są z betonu lekkiego, o grubości ścianek i przegród 4 cm. Wyskość modułowa elementów - 33 cm. Dwustronnie otynkowane spełniają wymagania klasy odporności ogniowej EI 120. Nadające się szczególnie do budowy wszystkich grawitacyjnych systemów wentylacyjnych. Dopuszczone przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.
IBF UNIVERSAL – system przystosowany do instalacji kotłów na dowolne paliwo, zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych. Głównym zastosowaniem systemu IBF UNIVERSAL jest połączenie go z najnowocześniejszymi kotłami niskotemperaturowymi, w których temperatura gazów spalinowych na wylocie nie przekracza 80-100°C. Jak powszechnie wiadomo, podczas spalania gazu ziemnego lub oleju opałowego powstaje znacznie większa ilość pary wodnej niż przy spalaniu węgla czy drewna. By sprostać takim wymaganiom konieczne jest zastosowanie komina trójwarstwowego z przewietrzeniem oraz wyposażonego w element odprowadzania skroplin.
IBF CLASSIC – system przeznaczony do kotłów opalanych paliwami stałymi – węglem, koksem lub drewnem. W systemie tym pustaki z keramzytobetonu tworzą osłonę zewnętrzną. Przewody o okrągłym przekroju tworzą warstwę wewnętrzną komina. Rury ceramiczne to prefabrykowane elementy osadzane pionowo za pomocą kitu kwasoodpornego na tzw. zakładkę. Pomiędzy wkładem z rur ceramicznych a pustakiem z keramzytobetonu komin IBF CLASSIC posiada również dodatkową warstwę izolacji z wełny mineralnej. Poprzez zastosowanie izolacji zmniejszana jest powierzchnia potrzebna do ogrzania komina.
IBF KOMBI – system powietrzno-spalinowy przeznaczony do kotłów z zamkniętą komorą spalania złożony jest z szamotowych profili wewnętrznych oraz z obudowy z pustaków keramzytobetonowych. Szamotowe profile wewnętrzne stanowią przewód spalinowy, a przestrzeń pomiędzy przewodem spalinowym a obudową wykorzystuje się jako przewód powietrzny. Przewodem spalinowym odprowadzane są spaliny z urządzeń grzewczych, a przewodem powietrznym dostarczane jest powietrze z zewnątrz budynku potrzebne w procesie spalania.
IBF KOMBI Kondens – to system powietrzno - spalinowy przeznaczony do kotłów z zamkniętą komorą spalania, a w szczególności do kotłów kondensacyjnych i niskotemperaturowych.
System kominowy IBF KOMBI Kondens złożony jest z szamotowych profili wewnętrznych wyposażonych w bezpieczne łącznie typu “MUFA” z uszczelką elestomerową oraz z obudowy z pustaków keramzytobetonowych. Po utworzeniu z profili dwuściennych przewodu kominowego, szamotowe profile wewnętrzne stanowią przewód spalinowy. Przestrzeń pomiędzy przewodem spalinowym a obudową wykorzystuje się jako przewód powietrzny. Przewodem spalinowym odprowadzane są spaliny z urządzeń grzewczych, a przewodem powietrznym dostarczane jest powietrze z zewnątrz budynku potrzebne w procesie spalania. Stosowane urządzenia grzewcze nie pobierają powietrza z pomieszczeń, w których są zainstalowane (urządzenia grzewcze z zamkniętą komorą spalania). Zastosowanie rur o długości 66cm oraz 100cm pozwala na zmniejszenie ilości połączeń, a tym samym minimalizuje możliwość popełnienia błędów wykonawczych.
IBF DUO – pustak kominowy, pozwalający na połączenie dwóch ciągów kominowych w jeden trzon kominowy za pomocą jednej obudowy zewnętrznej. Rozwiązanie takie pozwala na zaoszczędzenie kilku lub kilkunastu centymetrów powierzchni użytkowej, skraca czas budowy, obniża koszty zakupu, poprawiając zarazem bezpieczeństwo i komfort użytkowników. Zastosowanie bowiem dwóch ciągów kominowych obok siebie poprawia warunki ciśnieniowo-przepływowe, gdyż powstałe w wyniku spalania ciepło zwiększa różnice temperatur gazów spalinowych i powietrza, powodując zwiększenie podciśnienia w samym kominie jak i kotłowni. Zjawisko to może mieć znaczący wpływ na transport spalin poza budynek oraz na wydajność wentylacji grawitacyjnej.
Pustaki wentylacyjne IBF AIRVENT – system pustaków do wentylacji grawitacyjnej, który pozwala na budowę przewodów wentylacyjnych do ośmiu kondygnacji w czterech odmianach: 1, 2, 3 oraz 4-kanałowe.
Dzięki przemyślanej konstrukcji sytemu wentylacyjnego IBF AIRVENT, pustaki są idealnie dopasowane do wymiarów pustaków kominowych.

Nie wiesz jaki system kominowy wybrać? Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie systemów kominowych oraz rabaty nawet do kilkudziesięciu procent od ceny katalogowej producenta. Ponadto klienci którzy zakupili u nas strop Teriva, beton towarowy lub bloczki fundamentowe, mogą liczyć na bezpłatną dostawę (w ograniczonej strefie) zakupionego systemu kominowego.2024 [ Betoniarnia PAPROCKI ] Lubicz Dolny | Toruń - Twój dostawca kostki brukowej i wyrobów z betonu